wtorek, 25 czerwca 2013

Książka na dziś: Uprawa grzybów jadalnych i leczniczych w warunkach naturalnych

Nabyłam kiedyś w księgarni interesującą pozycję dotyczącą uprawy grzybów, mianowicie "Uprawę grzybów jadalnych i leczniczych w warunkach naturalnych".

W książce tej znajdziemy szereg informacji na temat typowych i nietypowych, mniej znanych gatunków grzybów, które możemy wyhodować we własnym ogrodzie lub w domu, między innymi pieczarek, boczniaków, pierścieniaka, twardziaka (shiitake), łuskwiaka, smardzów, zimówki aksamitnotrzonowej. Przeczytamy tu na tematy związane z podłożami, szczepieniem grzybnią, a także o metodach uprawy na otwartym terenie i w pomieszczeniach. Jest też rozdział dotyczący szkodliwych organizmów w uprawie grzybów. Książka jest ładnie wydana, ze sporą ilością fotografii i ilustracji. Lubię do niej zaglądać i polecam.


"Uprawa grzybów jadalnych i leczniczych w warunkach naturalnych" Marek Siwulski, Krzysztof Sobieralski, Poznań 2004.

Przejrzałam księgarnie internetowe i widzę, że książka nie jest dostępna, znalazłam natomiast książkę tego samego autora : Uprawiamy grzyby w ogrodzie

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Cześć, pogoda ostatnimi czasy sprzyja wyrastaniu grzybów, ale w okolicy jest wielu grzybiarzy i ciężko teraz z nimi rywalizować z powodu długich pobytów w pracy, dlatego zastanawiam się nad tym... http://www.domisad.pl/kurki.html Ktoś korzystał, sadził? Myślicie że warto się tym zainteresować?