środa, 6 marca 2013

Awokado w doniczce ma już 3 lata

Awokado hodowane z pestki w doniczce ma już 3 lata. Wiele w międzyczasie przeszło, między innymi utratę liści z powodu przesuszenia (niestety), jak i zabawy moich młodych kotek, ale dalej żyje i rośnie wzwyż. Zaczyna przypominać drzewko.
Awokado stoi na południowo-zachodnim słonecznym parapecie okiennym.
Zaczęłam je już nawozić po zimie rozcieńczonym płynnym nawozem raz na 2 tygodnie i roślina wypuściła kilka nowych liści.

Więcej porad i zdjęć na temat uprawy awokado możecie przeczytać w etykiecie Awokado

Awokado w czerwcu 2011 (03.06.2011)


Awokado dzisiaj (06.03.2013)




8 komentarzy:

Pusta Kiermana pisze...

Świetnie rośnie :) Czy w domowych warunkach możliwe jest uzyskanie owoców i ile lat od posadzenia może to nastąpić?

Thilien pisze...

Pusta Kiermana, widziałam awokado w naturze i jest to spore drzewo, takie jak polskie grusze na przykład. Dlatego wątpię czy udałoby się doprowadzić awokado w domowych warunkach do owocowania. Chyba że ma się w domu palmiarnię albo oranżerię :)

Pusta Kiermana pisze...

Cytryny, mandarynki, kumkwaty, granaty i zapewne wiele innych owocuje w warunkach domowych, szybciej (z dorosłej rośliny) lub dużo później (z nasienia), może więc i awokado ma takie ambicje by uraczyć owocem domownika :)

Przy okazji pozwolę sobie poprosić o wsparcie i promowanie Akademii Bosej Stopy
http://polakpotrafi.pl/projekt/akademia-bosej-stopy/
czytelników bloga prawdopodobnie zainteresują warsztaty na Wydziale Niezależności Żywnościowej
Pozdrawiam :)

MałyJeż pisze...

Oj, dlaczego go nie rozkrzewiasz? Marniutko wygląda na takim cienkim pieńku pochylony ku ziemi a mógłby mieć piękną koronę i grubszy pieniek :(

Anonimowy pisze...

OMG Super rośnie. Co jak by powiększyć doniczkę wystawić na słońce w sezonie ? ( ciekawi mnie czy nie będzie owocować, zakładając, że będzie wysokie na ok 2,5 metra )

Thilien pisze...

MałyJeż, na tych zdjęciach awokado jest po zimie, teraz jest w lepszej kondycji. Pęd dolny trochę podrósł. Moje awokado nie chce się rozkrzewić. Po obcięciu czubka wypuściło nowy 1 pęd główny i dalej rośnie w górę. Cóż, taka uroda ;)

Być może uda mu się kiedyś zaowocować :)

Anonimowy pisze...

Przesadź awokado do duużej donicy i pozwól mu się "poopalać" latem. Mój trzylatek ma 2 metry wzrostu i 35-cio centymetrowe liście. I, tak jak Twój, też nie chce się skubaniec rozgałęziać ;-)

Anonimowy pisze...

Może głupie pytanie ale czy znacie osobę, której awokado wyhodowane z pestki zaowocowało?