sobota, 3 lipca 2010

Skuteczne zwalczanie kreta w ogrodzie bez zabijania

Pełnia sezonu wegetacyjnego to również pełnia działalności kretów w ogrodach. Kopiąc korytarze w poszukiwaniu smakowitych dżdżownic zrywają korzenie naszych roślin oraz niszczą równe trawniki tworząc kopce. W sklepach jest dużo środków zwalczających krety przy pomocy chemii zabijającej zwierzaki. Istnieją jednakże metody alternatywne polegające na przeganianiu lub bezpośrednim wyłapywaniu gryzoni czy kretów.

Jednym ze sposobów bezpośrednich jest pułapka na krety i nornice - ekologiczne urządzenie z zapadką, do którego możemy żywego i zdrowego kreta lub nornicę (albo mysz) złapać i wynieść w inne miejsce, gdzie nie będzie szkodnikiem.

Możemy także wykurzyć krety przy pomocy ultradźwięków. Służy do tego specjalne urządzenie, które wkopujemy do ziemi: BROS Sonic MAX na krety. Emituje ono ultradźwięki, które są dokuczliwe dla żerujących pod ziemią zwierząt. Jedno takie urządzenie zabezpiecza teren o powierzchni 800-1000 m² i działa non-stop.

Można także zastosować środki zwalczające przy pomocy zapachu. Zawierają one często zestaw odpowiednio skomponowanych naturalnych olejków eterycznych, które nie szkodzą zdrowiu zwierząt, natomiast irytują je i zmuszają do zmiany miejsca żerowania.
Jeśli chcemy wygonić także okoliczne psy i koty odwiedzające nasze włości bez pytania, warto sięgnąć po preparat, który odstrasza aromatem zarówno krety jak i psy i koty.
Na krety i inne żerujące pod ziemią szkodniki takie jak nornice, myszy, norniki dobry jest Dekret 100% naturalny preparat w postaci aplikatorów zapachowych zawierających koncentrat olejków z roślin nielubianych przez krety (100 sztuk w opakowaniu pozwala na pokrycie 100-200 m²) .

Warto pamiętać, że stosując chemiczne i dymne środki szkodzimy nie tylko kretom ale także sobie. Zwłaszcza jeśli uprawiamy w ogrodzie warzywa lub owoce. Rozprzestrzeniając truciznę możemy zatruć także siebie. Dlatego warto wybrać środki naturalne.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Witam,
Nasza Firma zajmuje się zakładaniem siatek zabezpieczających trawnik przed kretami na terenie Warszawy i okolicach.
Na nowo zakładanych ogrodach jak i już gotowych trawnikach.
sorted.waw.pl
660 956 850
Świadczymy również inne usługi ogrodnicze.