wtorek, 18 sierpnia 2009

Straszyk diabelski - Peruphasma schultei do sprzedania

Mam do sprzedania jajeczka oraz dorosłe osobniki straszyków diabelskich (Peruphasma schultei)- samiczki i samce. Jajeczka są zaplodnione.
Straszyk diabelski ma ubarwienie czarne i posiada charakterystyczne czerwone skrzydełka, które służą do odstraszania wrogów. Żywi się ligustrem, bzem (lilak) i forsycją. Gatunek ten został odkryty stosunkowo niedawno, bo w 2004 roku w Peru. W naturze żywi się roślinami z rodzajuSchinus sp. (różowy pieprz) Straszyki diabelskie są łatwe w hodowli.

Niestety w tej chwili nie mogę dodać własnych zdjęć. Tak wygląda dorosły owad: Peruphasma schultei

Zainteresowanych proszę o kontakt.

Odbiór osobisty możliwy w Krakowie i w Bytomiu.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

witam serdecznie, trafiłem na tą stronę wprost z googli i jestem wstępnie zainteresowany tym gatunkiem. Czy jeszcze ma Pan/Pani te straszyki i czy byłby Pan/Pani skłonny do sprzedaży? Jeśli tak, w jakiej cenie? Będę bardzow wdzięczny za odpowiedź, najlepiej na mój email: holaaaa@interia.pl
Pozdrawiam.

Yaten pisze...

Parka straszyków diabelskich to fabryka jajeczek. Przez jakiś czas hodowałam ten gatunek i namnożyło mi się ich straszliwie. Szkoda, że stały się tak popularne na rynku. Przez to jest poważny problem z opchnięciem maluszków czy jajeczek.

Thilien pisze...

Istotnie, moje straszyki też się bardzo mnożą. Myślałam o wypuszczeniu ich na żywopłot, żeby go trochę zgoliły :D Obecnie zostały mi same samce i jajeczka.

Anonimowy pisze...

Dlaczego same samce co się stało z samicami????